Visa Visa Visa pro občany Indonésie (visa-national)

6

Upraveno tak, aby odpovídalo fóru:

Jsem britský občan, který v současné době žije na Bali v Indonésii. Žiju s mým indonéským přítelem, kde oba pracujeme. Mám v úmyslu se vrátit do Velké Británie až na 10 dní v době Velikonočních hodin navštívit své přátele a rodinu a my bychom rádi, aby se můj přítel mohl také dostat. Podívali jsme se na proces podávání žádostí, ale mírně nás znepokojuje, zda bude jeho žádost o vízum úspěšná, nebo ne.

Naším hlavním problémem jsou bankovní výpisy potřebné k prokázání toho, že má prostředky na podporu dovolené ve Velké Británii. Bohužel nemá bankovní účet, protože se nemůže registrovat na bankovní účet na Bali (nemá kartu Bali, protože původně pochází ze Západní Javy a bez rezidentní karty nemůže otevřít účet), takže jeho peníze jsou uloženy na mém bankovním účtu. Žijeme spolu, takže nájemné a účty jsou placeny z tohoto účtu. Jedinou platbou, kterou dává sám o sobě, je každý měsíc jeho motocykl. Bylo by dostačující ukázat moje bankovní výpisy? Chápu, že by to v podstatě učinil mým sponzorem pro cestu (chápu, že je možné, aby třetí osoba - v tomto případě já - sponzorovala svou dovolenou). Mělo by se také poznamenat, že jsem měl za posledních 5 měsíců pouze balinský bankovní účet, jako předtím, než jsem čekal na můj KITAS, takže můj výrok by se vrátil až tak daleko.

    
dané Rosie 29.11.2016 07:41

1 odpověď

3

Existuje spousta otázek, takže se budu snažit každému odpovědět individuálně:

'you'll leave the UK at the end of your visit' - is a letter from his employer stating that he is due to go back into work after our holiday enough proof?

Ne. To není. Lidé často rozšiřují listy opouštějí své zaměstnání na dovolené atd. Takže tento dopis není tak silný důkaz. Silným důkazem by byly rodinné vazby, podnikání, které musí běžet, majetek, který musí spravovat atd.

Písmeno Zaměstnání však s uvedením pozice vašeho partnera , jak dlouho tam pracuje , výška jeho platu ukazuje důkaz vazeb.

>

Písem od úřadu, v němž je uvedeno, že se má vrátit do práce, by fungoval pouze tehdy, kdyby kancelář sponzorovala nebo zaplatila část své cesty, v takovém případě (kromě dopisu, který jste uvedli) přičemž uvede druh poskytované podpory.

We don't want to book a flight before his visa is approved, just in case.

Také byste neměli. Ve většině žádostí o vízum je vyžadována pouze rezervace rezervace , ale některé konzuláty vyžadují úplnou rezervaci. Možná budete chtít zkontrolovat zavoláním místní kanceláře; a @GayotFow může být v tomto bodě schopen odpovědět trochu autoritativněji.

'you're able to support yourself and any dependents for the duration of your trip' - I understand that this should be shown with bank statements. We share our bank account here as he is not from Bali and can therefore not open a bank account in Bali as he doesn't have a Bali resident card(he can only open a bank account in West Java, where he is from).

So, can we show my bank statements?

'you're able to pay for your return or onward journey and any other costs relating to your visit' - I suppose this relates to the bank statement question above.

Tyto dvě jsou příbuzné. Mějte na paměti, že každý žadatel je posuzován podle svých individuálních okolností. Ve vašem případě jste ve skutečnosti sponzorem vašeho partnera na této cestě - v tom, že všechny finanční prostředky jsou ve tvém jménu. Zvažoval bych návrh prohlášení o podpoře s uvedením vašich údajů a vašeho partnera a že jste ochotni převzít náklady na výlet vašeho partnera.

Finally, should we provide a letter stating that we are travelling together and that we will be visiting my family and that we are both working in Bali (I have a KITAS) so we are obviously going to come back and we can afford the trip?

Tento dopis by nepomohl vaší žádosti, osobně bych ji nezahrnul, protože nemůže poskytnout dostatečné důkazy o povaze a účelu vaší cesty. Jen proto, že máte KITAS neznamená, že se váš partner vrátí.

We plan on spending a couple of days in London so we can see my brother and my friends and we will be staying with my brother, before heading down south to stay with my family there.

My parents have a house there and I use that address as my home address, so would that suffice as proof as to where he is staying?

Ahoj je to něco dobrého. Vaše rodiče mohou podat dopis, v němž uvedou, že vědí, že přijíždíte se svým partnerem (spolu s jeho údaji) a že souhlasíte s tím, že budete hostit obě osoby v jejich bydlišti (poskytnout doklad o pobytu, jako je listina, platby ve jménu vašeho rodiče, daňové příjmy apod.) a navíc, pokud jsou schopni - chtějí dodat, že jsou ochotni pokryti výdaje na vaši cestu.

Nyní, vzhledem k výše uvedeným skutečnostem, musím říci, že vaše žádost je vysoce riziková - jelikož je pro vás a vašeho partnera velmi snadné, abyste se vydali do Velké Británie, oženili se a pro něj byli de facto přistěhovalci. Samozřejmě, není nic špatného, když se vdáváte s kým jste si vybrali jen to, že typ víz a druh zkoumání daných aplikací je jiný než jen hej, že jedeme společně.

    
odpověděl 29.11.2016 08:15

Přečtěte si další otázky týkající se značek