Problém s americkým pasem

8

Mám pas, který je neplatný, protože má v nich děrované otvory. Dostal jsem tento pas, když jsem byl mladý a nepamatuji si, že jsem dostal druhý pas, když jsem cestoval o rok později. Předpokládám, že jsem obdržel druhý cestovní pas a že jsem ho ztratil proto, protože (1) první cestovní pas by byl vypršela, když jsem cestoval podruhé a (2) první pas má otvory v něm dělány neplatné.

Potřebuji získat nový pas. Kdybych obdržel druhý cestovní pas, už by to skončilo. Požádám o nový pas nebo ohlásím ztracený pas?

    
dané Aidan 27.09.2018 22:46

3 odpovědi

6

Pro Spojené státy můžete získat nebo obnovit americký pas , můžete obnovit pas pouze pokud je nepoškozená a platí všechno následující:

  • Vydáno bylo před méně než 15 lety.
  • Byli jste 16 nebo starší, když jste ji dostali.
  • Je ve vašem aktuálním názvu (nebo můžete legálně dokumentovat změnu názvu).

Musíte požádat o pas new , pokud platí některá z následujících podmínek:

  • Je to váš první pas.
  • Váš poslední pas byl poškozen nebo ztracen.
  • Váš poslední pas byl vydán před více než 15 lety.
  • Vaše jméno se změnilo a nemáte žádné podpůrné právní dokumenty.
  • Je pro dítě mladší 16 let.

Z toho, co jste popsali, se zdá, že musíte požádat o pas new . Vzhledem k tomu, že váš poslední pas je ztracen, neexistuje žádný rozdíl mezi "žádostí o nový pas" a "hlášením ztraceného pasu".

    
odpověděl 27.09.2018 23:33
4

Získal jsem svůj pas vyplněním obou aplikací DS-11 a DS-64 a jejich předložením společně. Tak jsem pokryl všechny základny a vysvětlil svou situaci na DS-64.

Děkuji vám všem, kteří mi odpověděli a pomohli mi, moc ocenili!

    
odpověděl 14.10.2018 02:00
3

Americké ministerstvo zahraničí má průvodce pasem . Požádá o různé informace, včetně toho, zda máte stále svůj pas a zda jeho platnost vypršela, a sdělí vám, jaký postup se má řídit a který formáty , které chcete odeslat.

V takovém případě, jelikož váš ztracený pas vypršel, jednoduše musíte požádat o novou s použitím formuláře DS-11. Všimněte si, že to vyžaduje, abyste se osobně ucházeli v zařízení pro přijímání pasů (např. Na poště) a předložili různé formy průkazu totožnosti a občanství.

Pokud váš ztracený pas nebyl již vypršel, měli byste dodatečně odeslat Formulář DS-64 , který hlásí ztrátu. Takže se tomu vyhýbáte.

Pokud jste neztrácel / a svůj předchozí pas a bylo splněno několik dalších podmínek, bylo by možné, abyste svůj pas obnovili poštou pomocí formuláře DS-82. To je jednodušší než DS-11, nevyžaduje, abyste šli nikam, stáli jste méně a nevyžaduje, abyste poskytli jakékoli ID s výjimkou předchozího pasu. Takže v podstatě váš "trest" za ztrátu cestovního pasu není schopen použít tento jednodušší postup.

    
odpověděl 28.09.2018 01:16

Přečtěte si další otázky týkající se značek