Má buď Fencing Grace nebo Slashing Grace nechat Estoc použít Dex namísto Str?

4

Vím, že Estoc může mít dexní modifikátor pro poškození s < "Speciální schopnost" agilní "kouzelné zbraně" , ale přemýšlela jsem, jestli kterákoli z následujících možností by umožnila stejnou schopnost:

Fencing Grace (Combat)

Your dashing style and fluid rapier forms allow you to use agility rather than brute force to fell your foes.

Benefit(s): When wielding a rapier one-handed, you can add your Dexterity modifier instead of your Strength modifier to that weapon’s damage. The rapier must be one appropriate for your size. You do not gain this benefit while fighting with two weapons or using flurry of blows, or anytime another hand is otherwise occupied.

In addition, if you have the panache class feature, you gain a +2 bonus to your CMD against attempts to disarm you of your rapier while you have at least 1 panache point.

nebo

Slashing Grace (Combat)

You can stab your enemies with your sword or another slashing weapon.

Benefit: Choose one kind of light or one-handed slashing weapon (such as the longsword). When wielding your chosen weapon one-handed, you can treat it as a one-handed piercing melee weapon for all feats and class abilities that require such a weapon (such as a swashbuckler’s or a duelist’s precise strike) and you can add your Dexterity modifier instead of your Strength modifier to that weapon’s damage. The weapon must be one appropriate for your size.

You do not gain this benefit while fighting with two weapons or using flurry of blows, or any time another hand is otherwise occupied.

Zdá se, že žádná z těchto prací nefunguje, protože Fencing Grace funguje pouze pro Rapiery (i když by někdo mohl považovat Estoc za typ rapíru?) a Slashing Grace by nefungovala, protože Estoc je piercing.

    
dané Daniel 27.04.2017 07:11

2 odpovědi

7

Ne, nefunguje.

Ale s funkcí Všestrannost zbraní (vyžaduje Zaměření zbraní ) z příručky příručky Undead Slayer , můžete použít tlačítko Estoc s Slashing Grace .

Benefit: When wielding a weapon with which you have Weapon Focus, you can shift your grip as a swift action so that your weapon deals bludgeoning, piercing, or slashing damage instead of the damage type normally dealt by that weapon. You may switch back to the weapon’s normal damage type or another damage type as a swift action. If your base attack bonus is +5 or higher, using this feat is a free action instead.

Existují však i další možnosti, na které se můžete podívat:

  • Mythic Weapon Finesse - k dispozici pouze pokud máte mythic. Umožňuje znaku přidat dex k poškození všech finessable zbraní.

  • 4. úroveň archetypu swashbuckler nazvaného Vířící Dervish . To se týká všech zbraní, které pracují s jemným jemným lakem Swashbuckler plus scimitars.

At 1st level, a swashbuckler gains the benefits of the Weapon Finesse feat with light or one-handed piercing melee weapons, and she can use her Charisma score in place of Intelligence as a prerequisite for combat feats. This ability counts as having the Weapon Finesse feat for purposes of meeting feat prerequisites.

  • 3. úroveň Unchained Rogue (a opět na 11. a 19. úrovni) umožňuje jednu aby si vybral jediný dokonalejší typ zbraně, takže můžete použít dex k poškození s tímto typem zbraně.

A konečně, pokud Cesta války z Dreamscarred Press ( vydavatel třetí strany em>), máte Deadly Agility , který umožňuje používat dex k poškození na libovolné světlo nebo finesable zbraň.

    
odpověděl 27.04.2017 13:13
4

Ne, s Estocem pracovat.

Pro Fencing Grace výslovně zavolá rapír, který je specifickou zbraní, a estoc nemá žádný text, který by umožňoval, aby se s ním zacházelo jako s rapírem, ani neexistují žádné úskalí, které by vám umožnily zacházet s ním rapír, takže Fencing Grace nemůže použít.

Pro Slashing Grace se to samozřejmě nevztahuje, protože ačkoli je to jednostranná, není to srážející zbraň, takže si ji nemůžete vybrat pro Slashing Grace.

    
odpověděl 27.04.2017 07:41

Přečtěte si další otázky týkající se značek